Yazar: Ahmet Balıkesirli

Her ayın ilk günü 1 milyar XRP‘nin kilidini açan ve ciddi bir gelir elde eden Ripple, bu paranın bir kısmı ile ne yaptığını dolaylı yoldan açıkladı. OpenSecrets isimli internet sitesinin açıkladığı verilere göre, Ripple’ın yaklaşık olarak 170.000 dolarlık bir fonu ABD hükümeti içerisinde lobicilik yapmak için kullandığı ortaya çıktı.

Ripple Kripto Para Sektörü İçin Çalışıyor

Bu da 0,23 dolarlık bir birim fiyat üzerinden hesaplandığında yaklaşık 740.000 XRP harcandığı anlamına geliyor. Ripple’ın yaptığı bu hamle bazı kripto para yatırımcıları tarafından tepkiyle karşılansa da, Ripple büyük ihtimalle sektör için oldukça faydalı bir işe imza atmış olabilir. Özellikle ABD hükümetinin genel olarak kripto para sektörünü şekillendirmede ne kadar etkili olabileceğini de hesaba katarsak, Ripple’ın harcadığı 170.000 dolar geriye milyonlarca dolar olarak geri dönebilir.

Ripple’ın kripto para yanlısı regülasyonlar için attığı tek adım aslında bu değil. Firma CEO’su Brad Garlinghouse daha önce de ABD Kongre’sine açık bir mektup yazarak kripto para birimlerinin önemine ve geleceğine değinmişti. Ripple son olarak ABD’nin en çok okunan gazetelerinden The Wall Street Journal üzerinde tam sayfa bir kripto para reklamı vermişti.

#Ripple CEO writes open letter to Congress over regulatory uncertainty.

Ripple adds a Paid add in the WSJ @WSJ credit to @jcjuarez108 for the image. pic.twitter.com/I0HpJjbdzd

— (@BankXRP) July 29, 2019

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.var ml_webform_1712002=ml_account(‘webforms’, ‘1712002’, ‘h1y1x8’, ‘load’);
ml_webform_1712002(‘animation’, ‘barTopRemain’);
Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olunwindow.coinzilla_display=window.coinzilla_display||[];
var c_display_preferences={};
c_display_preferences.zone=”39906″;
c_display_preferences.width=”728″;
c_display_preferences.height=”90″;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here