Yazar: Ahmet Balıkesirli

Kripto para piyasası inanılmaz bir yükseliş yaşanan iki üç günden sonra yeniden durgun bir görüntü çizmeye başladı. Bitcoin (BTC) 8.000 dolardan başladığı fiyat yükselişini 8.700 dolar seviyelerinde noktaladı ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 8.623 dolardan işlem görüyor.

Buna rağmen bundan birkaç saat önce gerçekleştirilen bir Bitcoin balinası işlemi bütün gözleri yeniden piyasadaki fiyat hareketlerine çevirdi. 123.000’den fazla BTC’nin yani 1 milyar doların üzerinde değerin habersizce transfer edilmesi, büyük bir pump veya dump gelebileceğinin düşünülmesine yol açtı. Bitcoin balinaları bundan 1 ay önce de harekete geçmiş ve devamında büyük değişimlere sebep olmuşlardı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

1 Milyar Dolarlık Bitcoin İşleminin Arkasında Kim Var?

1 milyar dolar değerinde bir satış veya alış aktivitesi, kesinlikle fiyatta FOMO etkisi ile de beraber tahmin edilemeyen sonuçlar doğurabilir. Whale Alert hesabının konu hakkında attığı tweet sosyal medyada gündem olurken, balina işleminin arkasındaki kurum da kendisini açıklama gereği duydu.

It’s a 1.5k BTC refill of hot wallet and resulting change address movement.@whale_alert anyway this can be improved 😉

— Paolo Ardoino (@paoloardoino) January 15, 2020

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino konu hakkında yaptığı açıklamada bunun cüzdan adresi değişiminden kaynaklı bir işlem olduğunu itiraf etti. Bitfinex borsasının 1 milyar dolarlık BTC transferi için 80 dolar işlem ödemesi ise aslında kripto para teknolojisinin geldiği inanılmaz seviyeyi ortaya koyuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.var ml_webform_1712002=ml_account(‘webforms’, ‘1712002’, ‘h1y1x8’, ‘load’);
ml_webform_1712002(‘animation’, ‘barTopRemain’);
Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olunwindow.coinzilla_display=window.coinzilla_display||[];
var c_display_preferences={};
c_display_preferences.zone=”39906″;
c_display_preferences.width=”728″;
c_display_preferences.height=”90″;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here