Yazar: İlayda Peker

Ortaya çıkan yeni veriler, Bitcoin (BTC) ağının ortalama karma oranının yani hash rate’inin, lider kripto para biriminin en son teknik başarısını desteklemek için tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını gösteriyor.

Rekor: 119 Quintillion

Glassnode kaynağını izleyerek derlenen Bitcoin’in tarihsel hash rate’inin yeni bir analizi, 7 Ocak’ta ortalama değerin saniyede 119 quintillion hash’e ulaştığını gösteriyor. Bu da şimdiye kadarki hash rate’lerin en iyisi olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan hash rate, madencilerin Bitcoin blok zincirini doğrulamak için kullandıkları hesaplama gücü miktarını ifade ediyor.Dolayısıyla daha fazla güç, blok zincirin daha güvenli bir şekilde korunduğu anlamına geliyor. Katılımcılar için madenciliğin cazibesinin büyük hash rate’lerde yattığı da ifade edilebilir.bir ifadesi olarak büyük bir karma oranı da alınabilir.

Bunun yanında Glassnode’un verileri, bir günlük hareketli ortalama oranı hesaplamasından türetiliyor. Karma oranının tam olarak ölçülmesi imkansız olsa da, veriler bu göstergenin son haftalarda ve aylarda yeni rekorlar kırdığını gösteren diğer tahminleri destekliyor.

Bununla beraber Cointelegraph’ın haberine göre, çeşitli istatistik kaynakları yükseliş trendini doğruladı ve en yüksek veriler bu hafta saniyede 150 quintillion hash’e yaklaştı.

Yeni Rekorlar

Daha önce bu yazımızda paylaştığımız beri yılbaşından bu yana lider kripto para birimi bir boğa döngüsüne girmek üzere olduğunun sinyallerini defalarca verdi. Bunun yanında yatırımcıların vadeli işlemlere olan ilgisinde de artışlar yaşandığı belirtildi.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre daha önce düştüğü ifade edilen madencilik zorluğunun artmaya başladığı ifade ediliyor. Önümüzdeki 12 ay boyunca da bu rakamların artarak ilerleyeceği tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.var ml_webform_1712002=ml_account(‘webforms’, ‘1712002’, ‘h1y1x8’, ‘load’);
ml_webform_1712002(‘animation’, ‘barTopRemain’);
Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olunwindow.coinzilla_display=window.coinzilla_display||[];
var c_display_preferences={};
c_display_preferences.zone=”39906″;
c_display_preferences.width=”728″;
c_display_preferences.height=”90″;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here