Yazar: Ahmet Balıkesirli

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün itibariyle yeniden 9.000 doları üzerine çıksa da, araştırma firmaları ve analistlerin gözündeki hedef çok daha farklı.

Bitcoin 1 Trilyon Dolara Çıkabilir!

In a world with 10,000 crypto currencies, bitcoin simply..refuses..to die.

Maybe its unique combination of technical and ‘belief’ networks endows it with some durable value.

How much? We slice it three ways and a $1T is not off the mark. pic.twitter.com/i99grrbWZn

— James Wang (@jwangARK) January 16, 2020

Önde gelen araştırma ve yatırım firmalarından ARK Invest‘in son yazısında ise Bitcoin’in 3 durum sayesinde 1 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaşabileceği vurgulanıyor. Bu da aslında BTC’nin mevcut değerinin yaklaşık 6 kat artması anlamına geliyor.

Ark Invest’in yukarıdaki tweet dizisinden de okunabileceği üç önemli Bitcoin gelişmesi ise şu şekilde sıralanabilir:

Paranın yeni hali olarak Bitcoin:

ARK Invest, Bitcoin’in yavaş yavaş itibari paraların yerini alabileceğini ve bu sayede rekor bir yükseliş ile 1 trilyon dolara ulaşabileceğini savunuyor. Bitcoin’in 40 trilyon dolarlık en büyük dört ekonominin dışındaki para piyasasının %5’lik payını bile elde etmesi, değeri rahatlıkla 1 trilyon dolara çıkartabilir.

Dijital değer saklama aracı olarak Bitcoin:

ARK Invest Bitcoin’in yavaş yavaş dijital altın yani dijital değer saklama aracı haline geldiğini vurguluyor. Bitcoin’in, altının piyasa payının %15’ini elde etmesi, 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerini beraberinde getirebilir.

Yaptırım uygulanamayan, off-shore varlık olarak Bitcoin:

ARK Invest son olarak önde gelen zenginlerin off-shore bankacılık yöntemleri yerine Bitcoin ile varlıklarını koruyabileceğini düşünüyor. Bitcoin’in bu sektörün küçük bir kısmını bile ele geçirmesi, değerini kolaylıkla 1 trilyon doların üstüne taşıyabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.var ml_webform_1712002=ml_account(‘webforms’, ‘1712002’, ‘h1y1x8’, ‘load’);
ml_webform_1712002(‘animation’, ‘barTopRemain’);
Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olunwindow.coinzilla_display=window.coinzilla_display||[];
var c_display_preferences={};
c_display_preferences.zone=”39906″;
c_display_preferences.width=”728″;
c_display_preferences.height=”90″;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here